חווית הציור של ילדים:  לציור חשיבות רבה בהתפתחותו של הילד.

חווית הציור והיצירה היא למעשה בראש וראשונה חוויה חושית- חוויה המשלבת בתוכה את חושי הראייה, המישוש, הריח ולעיתים גם את חוש הטעם. באמצעות התנסותו של הילד בחוויה זו הוא מגבש לעצמו את תפיסת עולמו. הציור ההוא למעשה אמצעי הבעה של הילד. הציור עוזר ומאפשר תקשורת בין ילדים או אנשים שאין ביניהם שפה מילולית משותפת ואפילו מהווה לעיתים העצמה אישית בתרבויות  שונות.

הילדים מאפשרים לעצמם לדמיין, ליצור עולם משלהם כפי שהם רואים אותו וחווים אותו ללא קשר לעולם המציאותי.

הילד עובר חוויות של ניסוי וטעייה שמאפשרים לו למידה,פרשנות והבעה מתוך עולמו הפנימי והרגשי.

 

 

יצירת אמנות משקפת מצב, התרשמות, חוויה אסתטית התייחסות או דעה שהאמן בוחר לבטא ביצירתו.


טיפים ליצירה בכחול לבן – כתבה במאמי (www.mamy.co.il)

טיפים ליצירה בכחול לבן
עשה זאת בעצמך, עם בני המשפחה, לכבוד יום העצמאות

יום העצמאות הוא אחד החגים השמחים ביותר שיש לנו אשר מציין את קום המדינה. כידוע, לאחר מאבק ממושך וכמעט בלתי אפשרי זכינו לראשונה בהיסטוריה המודרנית למדינה משלנו — מאורע מופלא ששווה לחגוג בצורה מיוחדת.

לכל חג יש את הסמלים המיוחדים רק לו, וכך גם ליום העצמאות: דגלוני המדינה, מגן דוד, מנורה עם עלי זית, יונים שמייצגות את השאיפה לשלום, זיקוקים, פטישי פלסטיק מצפצפים, ומנגל (אבל זה כבר שייך לתחום אחר).

מה שיפה בחגים זו התחושה הכללית של שמחה והתרוממות רוח. חג הוא לא סתם עוד יום, יש בו משהו מאוד מיוחד, שהשנה תוכלו להעצים על ידי הכנת קישוטים בשיטת עשה זאת בעצמך עם הילדים. ניתן לתלות אותם ברחבי הבית, בחדרי הילדים, על דלת הכניסה, במרפסת, על לוח המודעות בחדר המדרגות, או על החלונות. תוכלו ממש "להלביש" את הבית בסמלי החג וזה הופך אותו ליפה ומרגש פי כמה.

כל הארץ דגלים-דגלים

אז איך עושים את זה? במה כדאי להצטייד? לאורלי מסטבוים שעוסקת כבר שנים רבות בהוראת אמנות ובהדרכה, יש כמה הצעות ורעיונות לחומרים, ניירות וצבעים: לכתבה המלאה באתר מאמי


לשחרר את האמן שבי – כתבה בתפוז (http://www.tapuz.co.il)

האם כילד אהבת ליצור ולהביע?
האם כמבוגר אתה רק חולם על עיסוק אמנותי אבל לא מעז?
הצעד הראשון הרבה יותר קל ממה שנדמה לך!

 

לכתבה המלאה בתפוז


כשיצירה ואמנות נפגשים… שירבוטים – מרכז מקצועי ליצירה ואמנות בקונספט ייחודי 
בימים אלה של חנוכה זו הזדמנות מצוינת לספר ולהשיק את שירבוטים – מרכז מקצועי לעידוד חדוות היצירה המהווה גם חנות לחומרי אמנות ויצירה ולציוד משרדי.
בחנות החדשה של שירבוטים ניתן למצוא מגוון רחב וייחודי של ציוד לאמן וליוצר, לסטודנטים ותלמידים, מחלקה מקצועיית למורים וגננות וכן מגוון רחב של ציוד משרדי.

אורלי מסטבוים, מנהלת שירבוטים
אורלי מסטבוים, מנהלת מרכז שירבוטים:
 
"שירבוטים נולדה מתוך אהבה ליצירה ורצון להעביר את כל האהבה, הידע והניסיון שצברתי במהלך השנים לאמנות בשילוב אהבתי לחומרי יצירה, ליוצרים, לצבעים, לרעיונות שהם מביאים איתם ולראות איך הם מפרים אלה את אלה מתוך אמונה שכל אדם יכול ליצור וליהנות מחדוות היצירה.
 
מטרתנו בשירבוטים היא לחבר אתכם ולגרום לכם לגלות את עצמכם מחדש בעולם היצירה והאמנות. כאן תוכלו, לממש את רצונותיכם ולהתנסות בחוויות שייקחו אתכם לעולמות חדשים של שלווה, יצירה והנאה ללא הגבלות."
 
אודות שרבוטים- שרבוטים הינה חנות שבה מעודדים יצירה,מקוריות,חדוות יצירה והנאה , בעזרתם של חומרי היצירה והאמנות שנמצאים בשפע בשרבוטים ההכוונה  והרעיונות שאורלי שמחה להעניק היצירה תהפוך לחגיגה מהנה.אצלנו בשרבוטים תמצאו חומרי עבודה, ניירות , צבעים ומוצרים בלעדיים מיוחדים ומגוונים.
 
הלל יפה 1 , חדרה
טלפון: 077-4208308 
פקס:  077-4208309
info@shirbutim.co.il